Wpływ wysokich temperatur na organizm

Najważniejszymi czynnikami mieszkaniowymi mającymi wpływ na ludzkie zdrowie jest temperatura, jakość powietrza i wilgotność. Poprawa warunków mieszkalnych jest korzystna zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym. Potwierdza to dr Hilary Thomson Instytutu Badań na Uniwersytecie w Glasgow.

 

Odwodnienie organizmu

Ciepło i wysokie temperatury mogą prowadzić do odwodnienia organizmu z powodu zwiększonej potliwości. Jeżeli płyny nie będą uzupełniane na bieżąco mogą wystąpić zawroty głowy, a w konsekwencji omdlenie. Osoby nie pijące odpowiedniej ilości wody bądź innych napojów borykają się z zatrzymaniem wody w organizmie, co prowadzi do występowania "opuchlizn". Najbardziej cierpią nerki odpowiedzialne za filtrację.  W normalne dni wskazane jest picie około 2l wody, natomiast przy upałach nawet do 5l. Podczas pocenia się wydalamy z organizmu również sole i minerały. Warto w upalne dni sięgnąć po izotonik bądź soczysty owoc. Jednym słowem NAWODNIENIE!

 

Klimatyzacja zwiększa bezpieczeństwo podczas ciepłego okresu

 

Koncentracja

Odpowiednia temperatura w pomieszczeniu sprzyja lepszej koncentracji, co za tym idzie większej efektywności w pracy lub nauce. Inwestując w swój komfort termiczny zaoszczędzisz poddenerwowania i frustracji płynącej z braku możliwości skupienia się na rzeczach ważnych. Szybciej wyrobisz się z zaplanowanymi obowiązkami!

Klimatyzacja pomysłem na zwiększenie efektywności pracy i nauki

 

Sen

Nie sposób opisać również wszystkich zalet płynących ze spania w wychłodzonym pomieszczeniu latem. Sen to czas regeneracji organizmu oraz głębokiego odprężenia po ciężkim dniu. Porządny sen, najlepiej 7-9 godzinny, w odpowiedniej temperaturze (18-21 C) pozwala cieszyć się lepszym zdrowiem psychicznym i fizycznym.

Inwestycja w klimatyzacje pozwoli na poprawę snu

 

Udar

W skrajnych przypadkach przebywanie w wysokiej temperaturze może prowadzić do poważnych konsekwencji, a dotyczy to przede wszystkim osób starszych i schorowanych ale nie tylko. Są one bowiem narażone na udary, które objawiają się bólem głowy, zmęczeniem, zimnymi potami, mdłościami, wymiotami, pragnieniem lub omdleniem. 

Wysokie temperatury

jak poprawnie korzystać i używać klimatyzacji
23 lutego 2020
Fanpage dla osób chcących zamontować klimatyzację bądź pompę ciepła

EnergySol

Klimatyzacja, pompy ciepła, Tychy, Katowice, Gliwice
Klimatyzacja Tychy, Katowice, Gliwice

+48 535 150 607

+48 690 137 914

Telefon do eksperta:

O nas

Misją EnergySol jest dbanie

o komfort i zadowolenie Twoje oraz Twoich najbliższych. Odpowiednia temperatura jest gwarancją lepszej jakości życia oraz samopoczucia. W upalne dni , w nagrzanym i dusznym pomieszczeniu istnieje podwyższone ryzyko udaru bądź przegrzania organizmu.

Kontakt 

EnergySol

ul. Przepiórek 53 

43-100 Tychy

NIP: 6462981952

REGON : 385597420

Strona główna | O nas | Blog | Poradnik| Kontakt 

EnergySol  s.c.

+48 535 150 607

+48 690 137 914

kontakt@energysol.pl