Wpływ wysokich temperatur na organizm

Najważniejszymi czynnikami mieszkaniowymi mającymi wpływ na ludzkie zdrowie jest temperatura, jakość powietrza i wilgotność. Poprawa warunków mieszkalnych jest korzystna zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym. Potwierdza to dr Hilary Thomson Instytutu Badań na Uniwersytecie w Glasgow.

 

Odwodnienie organizmu

Ciepło i wysokie temperatury mogą prowadzić do odwodnienia organizmu z powodu zwiększonej potliwości. Jeżeli płyny nie będą uzupełniane na bieżąco mogą wystąpić zawroty głowy, a w konsekwencji omdlenie. Osoby nie pijące odpowiedniej ilości wody bądź innych napojów borykają się z zatrzymaniem wody w organizmie, co prowadzi do występowania "opuchlizn". Najbardziej cierpią nerki odpowiedzialne za filtrację.  W normalne dni wskazane jest picie około 2l wody, natomiast przy upałach nawet do 5l. Podczas pocenia się wydalamy z organizmu również sole i minerały. Warto w upalne dni sięgnąć po izotonik bądź soczysty owoc. Jednym słowem NAWODNIENIE!

 

Klimatyzacja zwiększa bezpieczeństwo podczas ciepłego okresu

 

Koncentracja

Odpowiednia temperatura w pomieszczeniu sprzyja lepszej koncentracji, co za tym idzie większej efektywności w pracy lub nauce. Inwestując w swój komfort termiczny zaoszczędzisz poddenerwowania i frustracji płynącej z braku możliwości skupienia się na rzeczach ważnych. Szybciej wyrobisz się z zaplanowanymi obowiązkami!

Klimatyzacja pomysłem na zwiększenie efektywności pracy i nauki

 

Sen

Nie sposób opisać również wszystkich zalet płynących ze spania w wychłodzonym pomieszczeniu latem. Sen to czas regeneracji organizmu oraz głębokiego odprężenia po ciężkim dniu. Porządny sen, najlepiej 7-9 godzinny, w odpowiedniej temperaturze (18-21 C) pozwala cieszyć się lepszym zdrowiem psychicznym i fizycznym.

Inwestycja w klimatyzacje pozwoli na poprawę snu

 

Udar

W skrajnych przypadkach przebywanie w wysokiej temperaturze może prowadzić do poważnych konsekwencji, a dotyczy to przede wszystkim osób starszych i schorowanych ale nie tylko. Są one bowiem narażone na udary, które objawiają się bólem głowy, zmęczeniem, zimnymi potami, mdłościami, wymiotami, pragnieniem lub omdleniem. 

Wysokie temperatury

jak poprawnie korzystać i używać klimatyzacji
23 lutego 2020
Fanpage dla osób chcących zamontować klimatyzację bądź pompę ciepła

EnergySol

Klimatyzacja, pompy ciepła, Tychy, Katowice, Gliwice
Klimatyzacja Tychy, Katowice, Gliwice

535 150 607

Telefon do eksperta:

O nas

Misją EnergySol jest dbanie

o komfort i zadowolenie Twoje oraz Twoich najbliższych. Odpowiednia temperatura jest gwarancją lepszej jakości życia oraz samopoczucia. W upalne dni , w nagrzanym i dusznym pomieszczeniu istnieje podwyższone ryzyko udaru bądź przegrzania organizmu.

Kontakt 

EnergySol

ul. Przepiórek 53 

43-100 Tychy

NIP: 6462981952

REGON : 385597420

Strona główna | O nas | Blog | Poradnik | Kontakt | Polityka prywatności 

EnergySol  s.c.

535 150 607

690 137 914

kontakt@energysol.pl