Przyczyna podrożenia kosztów utrzymania klimatyzacji
Przyczyna zamarzania klimatyzacji
Co oznacza spadek wydajności klimatyzacji

Klimatyzacja nie działa tak dobrze jak kiedyś.

Skąd mam wiedzieć, czy moja klimatyzacja (mój system klimatyzacji) wymaga serwisowania?

 

 

Istnieje kilka znaków ostrzegawczych, które wskazują na zaniedbanie serwisowania urządzenia. Typowe objawy występują, gdy zauważysz, że urządzenie (klimatyzacja) nie działa już tak dobrze, jak kiedyś, np. niska wydajność chłodzenia czy ogrzewania lub ograniczony przepływ powietrza. Innym częstym objawem są nieprzyjemne zapachy pochodzące z klimatyzatora. Jeśli którykolwiek z tych objawów występuje, ważne jest, aby jak najszybciej poddać swoje urządzenie serwisowi. W tym czasie jesteś najbardziej narażony na awarię urządzenia. Z naszego doświadczenia wynika, że znaczna większość drogich napraw klimatyzacji ma miejsce w układach, które nie były poddawane regularnej konserwacji lub serwisowi.

Przeprowadzanie regularnych przeglądów zapewnia prawidłowe działanie, długą żywotność urządzenia, poprawia jakość powietrza i twój komfort.

Cieknąca woda

 

Jednym z najczęstszych problemów wymagających interwencji jest wyciek wody z urządzenia. Przyczyną cieknącej wody może być brak serwisowania urządzenia lub awaria pompki kondensatu (w przypadku gdy została zainstalowana). Ten rodzaj usterki jest stosunkowo prosty do usunięcia. W przypadku problemów skontaktuj sie z naszym zespołem serwisowym.

Brak mocy

 

Kiedy urządzenia nie uruchamia się i na kontrolerze ściennym nic się nie pokazuje, najlepiej sprawdzić główną płytkę bezpieczników. Możesz także sprawdzić izolator elektryczny, który będzie umieszczony obok jednostki zewnętrznej, aby upewnić się, że jest on włączony. Jeśli oba te elementy wydają się być w porządku, skontaktuj sie z naszym zespołem serwisowym w celu usunięcia usterki.

Spadek wydajności

 

Gdy jednostka klimatyzacyjna działa z niższą wydajnością niż kiedyś, może to być spowodowane brakiem regularnej konserwacji jednostki lub poważniejszy problem, taki jak wyciek czynnika chłodniczego. Jeśli urządzenie jest zabrudzone, dogłębne czyszczenie urządzenia często wystarcza, aby rozwiązać problem. Natomiast jeśli problem utrzymuje się pomimo czyszczenia, konieczne jest przeprowadzenie szczegółowych badań w celu wykrycia potencjalnego wycieku. W przypadku problemów skontaktuj się z naszym zespołem serwisowym.

Przyczyna cieknącej wody z klimatyzacji

Nie chłodzi

 

Jeśli urządzenie włączy się, ale nie wytwarza ani zimnego, ani ciepłego powietrza, może to oznaczać wyciek gazu. System klimatyzacji będzie wymagał kontroli, aby znaleźć potencjalny wyciek i usunąć go. Sprawdzimy instalację a następnie wykonamy próżnie w celu usunięcia powietrza lub wilgoci przed ponownym napełnieniem go odpowiednią ilością i rodzajem czynnika chłodniczego. W przypadku problemów skontaktuj się z naszym zespołem serwisowym.

Przyczyna braku mocy klimatyzacji - słabnąca klimatyzacja
Powód braku chłodzenia klimatyzacji - nie działo klimatyzacja

Nie grzeje

 

Ustawienie klimatyzatora w trybie ogrzewania może wydawać się oczywistym rozwiązaniem, ale jest to najczęstsza diagnoza. Jeśli jednostka klimatyzacyjna nie nagrzewa się ani nie chłodzi, w systemie może brakować czynnika chłodniczego, co wskazuje na wyciek. Jeśli urządzenie sterowane jest pilotem, dobrze jest sprawdzić baterie, ponieważ często pilot nie ma wystarczającej mocy aby wysłać sygnał do urządzenia, mimo poprawnie działającego wyświetlacza. W przypadku problemów skontaktuj sie z naszym zespołem serwisowym.

Wyciek gazu

 

    Instalacje klimatyzacyjne są fabrycznie napełnione czynnikiem chłodniczym i nie powinny wymagać jego uzupełniania, chyba że nastąpi przeciek w systemie. Nasi inżynierowie dysponują całym niezbędnym sprzętem umożliwiającym znalezienie i naprawę wycieku gazu oraz wycofanie systemu z eksploatacji.

Podatny na zamarzanie

 

Jeśli wymiennik jest zamarznięty, lub widoczna jest kapiącą woda na podłogę, wówczas skontaktuj sie z nami. Sprawdzimy, czy urządzenie wymaga głębokiego czyszczenia lub czy układ chłodniczy jest nieszczelny. Jeśli urządzenie jest zabrudzone, schłodzone powietrze nie może swobodnie przepływać do pomieszczenia, więc urządzenie zamarza. Ten sam efekt występuje w przypadku nieszczelności układu, a urządzenie w końcu może ulec awarii i wymagać wymiany, więc skontaktuj sie z nami gdy tylko zauważysz powyższe problemy.

Głośna jednostka

 

Jeśli jednostka zewnętrzna generuje więcej hałasu niż zwykle, może to wymagać wymiany silnika wentylatora, podobnie w przypadku jednostki wewnętrznej. Kolejnym źródłem hałasu może być wadliwie działająca pompka kondensatu, która usuwa wilgoć z układu. Wszystkie powyższe punkty wskazują na awarię systemu, a wczesna diagnoza i naprawa są niezbędne, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom. W przypadku problemów skontaktuj sie z naszym zespołem serwisowym.

Nieprzyjemny zapach

 

Klimatyzatory odpowiadają za recyrkulacje powietrza w pomieszczeniu. Dlatego na wymiennikach chłodzących wytwarzają się nieprzyjemne zapachy i odory. System usuwa wilgoć z atmosfery, dlatego może gromadzić bakterie, które można usunąć tylko za pomocą specjalistycznych chemikaliów. Regularne serwisowanie urządzeń to niezawodny sposób na wyeliminowanie nieprzyjemnych zapachów. W przypadku problemów skontaktuj sie z naszym zespołem serwisowym.

Głośno działająca klimatyzacja
Nieprzyjemne zapachy, zapach - klimatyzacja śmierdzi
Przyczyna nie grzania klimatyzacji - nie działa
Przyczyna wycieku gazu klimatyzacji - nie działa

Nieprzyjemne zapachy

 

    Jednostki klimatyzacyjne wytwarzają kondensat (skropliny), który przepływa przez jednostki i jest ostatecznie usuwany z układu. Powstawanie kondensatu, a także stale zmieniające się temperatury mogą sprzyjać tworzeniu się bakterii na wymiennikach. Regularne serwisowanie urządzenia przy użyciu odpowiednich środków nie tylko usuwa nieprzyjemne zapachy, ale także zwiększa wydajność systemu.

Rosnące rachunki za energię elektryczną

 

Aby urządzenie działało z optymalną wydajnością, musi mieć możliwość swobodnego przepływu powietrza. Jeśli klimatyzator jest zablokowany bądź zabrudzony, wówczas musi pracować z większą mocą, aby osiągnąć taką sam efekt chłodzenia lub ogrzewania. Im bardziej zabrudzony jest klimatyzator, tym więcej prądu pobiera. Regularne serwisowanie urządzenia obniża zatem zużycie energii, eliminuje konieczność napraw i utrzymuje gwarancję producenta.

Nieprzyjemne zapachy, śmierdząca klimatyzacja

Poradnik - klimatyzacja

Fanpage dla osób chcących zamontować klimatyzację bądź pompę ciepła

EnergySol

Klimatyzacja, pompy ciepła, Tychy, Katowice, Gliwice
Klimatyzacja Tychy, Katowice, Gliwice

535 150 607

Telefon do eksperta:

O nas

Misją EnergySol jest dbanie

o komfort i zadowolenie Twoje oraz Twoich najbliższych. Odpowiednia temperatura jest gwarancją lepszej jakości życia oraz samopoczucia. W upalne dni , w nagrzanym i dusznym pomieszczeniu istnieje podwyższone ryzyko udaru bądź przegrzania organizmu.

Kontakt 

EnergySol

ul. Przepiórek 53 

43-100 Tychy

NIP: 6462981952

REGON : 385597420

Strona główna | O nas | Blog | Poradnik | Kontakt | Polityka prywatności 

EnergySol  s.c.

535 150 607

690 137 914

kontakt@energysol.pl