Jak działa powietrzna pompa ciepła?

Pompa ciepła typu powietrze - woda to urządzenie grzewcze które wykorzystuje jako dolne źródło ciepła energie zawartą w otaczającym powietrzu. Pompa ciepła stanowi alternatywę dla konwencjonalnych systemów grzewczych opartych o kotły węglowe, gazowe, czy ogrzewanie elektryczne. Może współpracować zarówno z instalacją centralnego ogrzewania jak i ciepłej wody użytkowej. Pompy ciepła typu powietrze woda mogą również pracować jako klimatyzacja, zapewniając chłód w okresie letnim.

 

Powietrzne pompy ciepła typu Split składają się z dwóch jednostek wewnętrznej i zewnętrznej. Poprzez parownik zlokalizowany na zewnątrz, pobierana energia zawarta w powietrzu przekazywana jest do czynnika roboczego, który wstępnie podgrzany kierowany jest do sprężarki, gdzie zostaje sprężony, rośnie zarówno jego ciśnienie i temperatura. Tak sprężony czynnik w stanie gazowym kierowany jest do wymiennika ciepła w jednostce wewnętrznej (skraplacza) gdzie może przekazać energię cieplną do wody zmagazynowanej w zasobniku.

Po oddaniu ciepła wodzie, wychłodzony czynnik skrapla się przechodząc ze stanu gazowego na ciekły, po czym kierowany jest na zawór rozprężny gdzie ulega rozprężeniu. Z zaworu czynnik trafia ponownie do parownika jednostki zewnętrznej, następnie powtarzając cały proces.

Schemat działania powietrznej pompy ciepła
09 kwietnia 2020
Fanpage dla osób chcących zamontować klimatyzację bądź pompę ciepła

EnergySol

Klimatyzacja, pompy ciepła, Tychy, Katowice, Gliwice
Klimatyzacja Tychy, Katowice, Gliwice

535 150 607

Telefon do eksperta:

O nas

Misją EnergySol jest dbanie

o komfort i zadowolenie Twoje oraz Twoich najbliższych. Odpowiednia temperatura jest gwarancją lepszej jakości życia oraz samopoczucia. W upalne dni , w nagrzanym i dusznym pomieszczeniu istnieje podwyższone ryzyko udaru bądź przegrzania organizmu.

Kontakt 

EnergySol

ul. Przepiórek 53 

43-100 Tychy

NIP: 6462981952

REGON : 385597420

Strona główna | O nas | Blog | Poradnik | Kontakt | Polityka prywatności 

EnergySol  s.c.

535 150 607

690 137 914

kontakt@energysol.pl