Dlaczego zazwyczaj kobiety wolą wyższe temperatury?

Kobiety w pomieszczeniu przy wykonywaniu prac administracyjno-biurowych preferują wyższą temperaturę (ok. 25C) niż mężczyźni (ok. 22C). Ta rozbieżność jest spowodowana różnym tempem metabolizmu. Tempo metabolizmu u Pań jest o 35% niższe niż u Panów (tutaj: szybkość spalania energii i wytwarzanie przy tym ciepła🔥). - wynika z badań holenderskich naukowców z Uniwersytetu w Maastricht.

 

Ponadto z badań wynika, że temperatura wewnętrzna kobiet jest wyższa, zaś częściej dotyka je problem marznących stóp czy dłoni, a całość może być zmienna od miesięcznego cyklu Pań. 

 

W związku z wahaniami hormonalnymi, Panie w okresie menopauzy mogą odczuwać "napady gorąca", w związku z czym będą preferowały niższe temperatury. 

 

Osoby starsze z reguły preferują wyższe temperatury.

 

Jeżeli jest Ci ciągle za zimno bądź za ciepło, warto zwrócić uwagę na stan zdrowia. Osoby z anemią, niedowagą, brakiem witamin, na diecie redukcyjnej bądź odchudzające się mogą odczuwać dyskomfort związany z za niską temperaturą, natomiast osoby z zaburzoną gospodarką hormonalną lub narażone na dużą ilość stresu mogą odczuwać ciągłe uczucie gorąca, nadmierną potliwość czy rumieniec twarzy.

 

Jaka jest idealna i najlepsza temperatura w pomieszczeniu
30 kwietnia 2020
Fanpage dla osób chcących zamontować klimatyzację bądź pompę ciepła

EnergySol

Klimatyzacja, pompy ciepła, Tychy, Katowice, Gliwice
Klimatyzacja Tychy, Katowice, Gliwice

535 150 607

Telefon do eksperta:

O nas

Misją EnergySol jest dbanie

o komfort i zadowolenie Twoje oraz Twoich najbliższych. Odpowiednia temperatura jest gwarancją lepszej jakości życia oraz samopoczucia. W upalne dni , w nagrzanym i dusznym pomieszczeniu istnieje podwyższone ryzyko udaru bądź przegrzania organizmu.

Kontakt 

EnergySol

ul. Przepiórek 53 

43-100 Tychy

NIP: 6462981952

REGON : 385597420

Strona główna | O nas | Blog | Poradnik | Kontakt | Polityka prywatności 

EnergySol  s.c.

535 150 607

690 137 914

kontakt@energysol.pl